Aktualizace 21. 11. 2012 

 
Osobní komentář Mistra Ješe Gyatso k obsahu semináře
 
Mistr Ješe Gyatso Vás zve na prosincový seminář a k jeho obsahu říká:

„Cvičení čchi-kung Orel v hnízdě pomáhá odstranit příčiny nemocí na úrovni těla i mysli. Posiluje imunitní systém a výrazně zvyšuje účinek léčby mnoha chronických onemocnění, jako jsou vysoký krevní tlak, cukrovka, artritida, tělesná bolest, rakovina, deprese, úzkost, chronický únavový syndrom, astma, závislost na drogách a alkoholu.

 
Techniky tréninku mysli v našem systému Orel v hnízdě jsou zaměřené na to, abychom si vytvořili upřímný a srdečný vztah k sobě samým, znovu nabyli fyzickou a emocionální rovnováhuodstranili příčiny problémů a utrpení ve svém životě a žili díky tomu déle a spokojeněji.
 
V průběhu prosincového kurzu budeme pročišťovat bloky a omezení v proudění energie, které by jinak mohly vyvolat nemoc, budeme posilovat své tělo a energiiabychom lépe odolávali negativním vnějším vlivům, které by mohly způsobit nemoc. Budeme pracovat na tom, abychom zklidnili a ovládli svou mysl, která je hlavní příčinou všech nemocí a nerovnováhy v organismu.“
 
 
 
 

Čchi-kung – Vaše preventivní medicína

Rozvíjíme svou vnitřní sílu, posilujeme tělo a energii a zbavujeme se příčin nemocí
 
Vidžín 30. 11. – 2. 12. 2012
 
Prosincový seminář s Mistrem Ješe Gyatso se uskuteční v příjemném, klidném prostředí penzionu U Jakuba ve Vidžíně v Západních Čechách. Seminář začíná pátek 30. listopadu 2012 v 18 hodin a končí v neděli 2. prosince 2012 kolem 15 hodin. V pátek se začíná v 18 h cvičením, proto je vhodné přijet na seminář s menším předstihem, abyste se před začátkem programu stačili ubytovat.
 
 
Program semináře:
 
Čchi-kung – Vaše preventivní medicína
 
Pro studenty všech úrovní pokročilosti připravil Mistr Ješe Gyatso program Čchi-kung – Vaše preventivní medicína, který Vám cvičení čchi-kung představí jako účinný prostředek předcházení nemocem a zlepšení zdraví.
Cvičení čchi-kung je už několik tisíc let jedním ze tří pilířů klasické čínské medicíny (zbylými dvěma jsou akupunktura a léčba bylinami). Jeho účinky na zlepšení zdravotního stavu jsou dobře známé a ověřené. To platí i o cvičení stylu Orel v hnízdě, jak se můžete dozvědět od mnoha našich studentů.
 
Ještě větší přínos ale čchi-kung poskytuje tím, že nám umožní nemocem předcházet, že slouží jako preventivní medicína. To je vždy lepší, než nechat věci zajít tak daleko, kdy už se nemoc projeví, a my se musíme začít léčit, často s velkými nároky na náš čas a vynaložené finance.
 
Ve stylu Orel v hnízdě Vás naučíme cvičit jednoduché pohyby, které v průběhu času odstraní bloky a omezení v proudu energie ve Vašem těle. Pokud by tyto bloky v těle zůstaly, projevily by se dříve či později jako fyzické nebo duševní onemocnění. Jejich odstraněním vzniku nemoci předejdete. Naučíme Vás také základní praxi vstoje, která umožní Vašemu tělu energii načerpat. Většina lidí má totiž ve svém těle k dispozici méně než polovinu energie potřebné k tomu, aby tělo dobře fungovalo. Kvůli tomu vnitřní orgány strádají a opotřebují se daleko dříve, než by mohly.
 
Cvičení čchi-kung Orel v hnízdě Vám přinese uvolnění, prostor, ve kterém bude Vaše energie volně proudit, v dostatečném množství. Kde není prostor, není energie. Kde není energie, není život.
 
Intenzivní program pro rozvoj vnitřní síly
 
Středně pokročilí a pokročilí se naučí se techniky výrazně posilující tělo a proudění energie v něm, budou pracovat s energií, učit se, jak ovlivnit energii ve svém těle a v těle druhého člověka, jak energii sdílet s druhým člověkem. Budou také pokračovat v otevírání Malého nebeského okruhu základními a středně pokročilými technikami.
 
Završí praxi bdělosti a uvědomění, které jsme se věnovali na říjnovém semináři, technikou Vědomí prostoru a budou rovněž pracovat s energií zvuku (mantry).