ČERPÁME ENERGII Z PŘÍRODY
TECHNIKY RELAXAČNÍ MASÁŽE

Zdislavice 22. – 24. června 2012

Praktické informace a přihláška zde

 
Místo a termín konání:
Červnové soustředění s Mistrem Ješe Gyatso proběhne uprostřed přírody, v rekreačním středisku Trycon Resort u Zdislavic ve Středních Čechách. Soustředění začíná v pátek 22. června 2012 v 18 hodin cvičením a končí v neděli 24. června 2012 kolem 15 hodin. Na soustředění je vhodné přijet s menším předstihem, abyste se před začátkem programu stačili ubytovat.

Program soustředění:
Během červnového soustředění se budeme (ve všech skupinách pokročilosti) věnovat technikám Pročišťování naší čchi pomocí energie stromů a rostlin a Čerpání energie ze stromů. Budeme se bavit o různých druzích energie a jejich specifických vlastnostech. Vysvětlíme si, na jaká místa je třeba si dávat pozor nebo se jim dokonce raději vyhnout.
 
ODPOLEDNÍ RELAXAČNÍ MASÁŽ:
Pro všechny pak na sobotní odpoledne připravil Mistr oblíbenou relaxační masáž. Naučí nás základní masážní techniky pro uvolnění zad, krku, ramen, rukou a nohou. Jako v minulosti, i tentokrát to bude navýsost příjemná a uvolňující zkušenost, díky které budeme schopni do budoucna pomoci s běžnými potížemi nejen sami sobě navzájem, ale i řadě našich blízkých.

Studenti úvodní a základní úrovně se na soustředění zároveň naučí kompletní sestavu cvičení a praxí své úrovně pokročilosti:
 Kompletní sestavu AUTOMASÁŽE, která tělo připravuje na cvičení pohybů tím, že odstraní stagnující energii, která je následkem našich špatných návyků na úrovni těla energie a mysli.
  •  POHYBY, které pomáhají pročistit bloky a omezení v proudění energie, podporují proudění krve, lymfy a energie a rozvíjejí naši bdělost tím, že nás vedou k tomu lépe si uvědomovat vlastní tělo.
  •  POSTOJE, které slouží k posílení těla, zlepšují proudění energie a zvyšují schopnost těla energii si udržet.
  •  TECNIKY PRÁCE S ENERGIÍ pro studenty základní úrovně, jejichž účelem je zlepšit citlivost studentů na energii a učit se energii vědomě čerpat a v případě potřeby odčerpat.
  •  DECHOVÁ CVIČENÍ zaměřená na nácvik Přirozeného dýchání, která odstraňují stagnující energii v oblasti břicha a výrazně zklidňují mysl.
  •  CVIČENÍ MYSLI, která pomáhají zlepšit soustředění a navozují klid a jasnost mysli.
  •  CVIČENÍ PRO PŘEMĚNU EMOCÍ, jejichž účelem je přeměnit negativní stav mysli na pozitivní.
  •  CVIČENÍ MEDITACE V POHYBU skrze pomalou chůzi a VÝCVIK V BDĚLOSTI.
  •  CVIČENÍ NA PÁTEŘ zaměřená na rozcvičení a protažení zad a páteře a rozproudění energie v páteřním kanálu.
Středně pokročilým a pokročilým studentům navíc k technikám jejich úrovně pokročilosti Mistr Ješe Gyatso POPRVÉ předá techniku „Čerpání čchi Země“, pro zlepšení zdraví a rovnováhy těla, energie a mysli.

Naváží také na přípravné praxe Pokročilého otevírání Malého nebeského okruhu. Zprůchodněním a naplněním důležitých energetických drah, které Malý nebeský okruh tvoří, velmi výrazně vzroste odolnost studentů vůči nemocem. Více o speciálním výcvikovém programu, kterým Mistr Ješe Gyatso v letošním roce provádí středně pokročilé a pokročilé studenty se dočtete zde.