Cítíme se svěží a plní energie s přicházejícím jarem

Svratka 22. – 24. dubna 2016

Představte si, že máte silné, zdravé tělo, nekonečnou zásobárnu životní energie a jasnou a klidnou mysl, která vám umožní dosáhnout cokoli si zamanete.

Že si to nemusíte představovat, protože to tak v životě máte? Skvělé!

Že si to nedokážete představit ani při nejlepší vůli? Nevadí. Na dubnovém semináři si ukážeme, jak na to. Zase tak těžké to není.

Dubnový pobytový seminář se Sifu Ješe Gyatso proběhne o víkendu 22. – 24. dubna 2016 v  hotelu Svratka. Program začíná v pátek 22. 4. v 18 h a končí v neděli odpoledne kolem 15 h.

Více podrobností o kurzovném a přihláška.

 

 

PROGRAM SEMINÁŘE

Nadcházející jaro přímo vybízí k úklidu toho, co se v nás nahromadilo během zimy. Proto i dubnový seminář bude o úklidu a očistě, abychom byli připraveni na rok, který nás čeká.

POHYBY, POSTOJE, RELAXACE A MEDITACE

Vedle pohybů čchi-kung Orel v hnízdě, které v nás energii rozproudí a odstraní bloky a omezení v jejím proudění, se budeme věnovat také postojům, díky nimž načerpáme do těla čerstvou energii, a rozličným relaxačním technikám, meditaci a praxím zaměřeným na práci s myslí, abychom se uvolnili, zbavili se napětí a rozvinuli klid a jasnost mysli.

JARNÍ OČISTA MERIDIÁNŮ A VNITŘNÍCH ORGÁNŮ

Budeme také očišťovat a léčit své vnitřní orgány pomocí Šesti léčivých zvuků a pohybů a Úsměvu pěti barev. Zvláštní pozornost věnujeme játrům, která čistí krev a jsou zodpovědná za naši emocionální stabilitu. Sifu Ješe Gyatso nám ukáže příčiny, které nás o emocionální stabilitu připravují a cestu, jak je překonat.

EMOCIONÁLNÍ ROVNOVÁHA

Budeme se věnovat i tomu, co tíží naše emoce a srdce a ukážeme si, jak přeměnit nepříjemné stavy mysli na příjemné v jediném okamžiku. Zvláštní pozornost věnujeme emoci hněvu, která dokáže ve vteřině zničit veškerý náš klid a nadhled. Ukážeme si, jak s hněvem pracovat, aniž bychom jej potlačili, nebo vztekle vybuchli.

PRO POKROČILÉ

Pokročilejší studenti budou intenzivně pročišťovat své meridiány a dojde dokonce i na praxi Spirálování, při které Sifu spojí svou energii s naší a ukáže nám, jak ji vést v těle. Je to jedinečná příležitost, tak si ji nenechte ujít!

VÝKLAD BUDDHISMU - CESTA HINAJÁNY

Během únorového semináře začal Sifu s výkladem buddhismu. Vyprávěl nám o životě prince Siddhárty, který se stal Buddhou a krátce zmínil různé cesty, po kterých se můžeme při následování Buddhovy Dharmy vydat. Dubnový seminář naváže popisem první z těchto cest - hinajány.

MANTRA JAKO OČISTA MYSLI

Očistu mysli završíme praxí mantry Buddhy Šákjamuniho, toho Buddhy, o kterém nám Sifu na posledním semináři vyprávěl. Tato mantra chrání naši mysl před zmatením a jako zázrakem ji přivádí do stavu klidu a jasnosti.