Dech života

Ždírec nad Doubravou  11. – 13. října 2013

Říjnový seminář Orla v hnízdě začíná v pátek 11. října 2013 v 18 h a končí v neděli 13. října 2013 po 15 h. Uskuteční se na Vysočině v konferenčním centru Immanuel ve Ždírci nad Doubravou.

V dnešní uspěchané době máme někdy stěží čas se v klidu nadechnout a vydechnout. A právě v tom možná tví problém, že máme málo energie, žijeme v napětí a ve stresu a nemáme pevné zdraví. O úžasných schopnostech dechu, který oživuje naše těla, přivádí do nich energii a může nám sloužit jako prostředek k tomu, abychom se svou energií efektivně zacházeli, připravil Mistr Ješe Gyatso letošní říjnový seminář.

Praktické informace o víkendovém semináři a přihláška.

Program semináře

Z pohledu čchi – kung náš dech zdaleka není jen dlouhým, nepřerušeným sledem nádechů a výdechů, které naplňují a vyprazdňují naše plíce a plní naše těla kyslíkem.  Role dechu je velmi významná z hlediska naší energie. Dech přivádí energii do těla, pohání a reguluje energii v těle, pročišťuje energii a odvádí použitou energii z těla ven.

Na různých úrovních pokročilosti pracujeme s dechem různě:

Začátečníci

Následkem našeho náročného životního stylu nedýcháme většinou tak hluboce, plynule a uvolněně, jak bychom pro naše zdraví a rovnováhu v našem organismu potřebovali. Dýcháme většinou mělce, do hrudníku a nevyužíváme plnou kapacitu plic. Proto, když s čchi –kungem začínáme, musíme nejdříve znovu objevit své přirozené dýchání, které je hlubší , pomalejší, ale také jemnější, a probíhá více v oblasti břicha a bránice.

Znovu naučit svá těla správně dýchat přitom není pro začátečníky nijak složité. Příjemné pomalé a uvolňující pohyby čchi –kung navozují přirozené dýchání zcela přirozeně, pouze tím, že se provádějí správně.

Vedle cvičení pohybů, které rozvíjejí náš přirozený  dech, se na úvodní úrovni budeme rovněž věnovat praxím na pročištění dechu a naučíme se vyžít svůj dech k uvolnění a zklidnění těla, energie a mysli.

Základní úroveň

Studenti základní úrovně budou pracovat s dechem více vědomě a cvičit se ve správném, uvolněném abdominálním dýchání, které více zapojuje břišní svaly, přivádí energii do tantien a stimuluje funkci břišních orgánů.

Budou se učit pohybovat energií s dechem s využitím abdominálního a nově i obráceného dýchání, aby se naučili pohybovat energií zvenku dovnitř a zevnitř ven.

Středně pokročilí a pokročilí

Středně pokročilí a pokročilí se budou učit pohybovat energií s dechem skrze meridiány, projdou intenzivním tréninkem v čerpání energie s dechem, jejím pročišťování a posílání, včetně tréninku v léčení pomocí čchi.

Postupně je Mistr Ješe Gyatso povede k odhalení jejich Dechu života  - vnitřního dechu neboli čchi, který je propojen s energií vesmíru a energií země.  Dozvědí se více o různých druzích čchi v těle a jejich funkci v organismu.