Harmonie stavu čchi –kung a Žití beze strachu

Vidžín 31. 5. – 2. 6. 2013

Letošní červnový seminář Orla v hnízdě začíná v pátek 31. května 2013 v 18 h a končí v neděli 2. června 2013 po 15 h. Uskuteční se v našem oblíbeném penzionu U Jakuba ve Vidžíně v západních Čechách.

Klid, krásná příroda, příjemní lidé, a mnoho hodin praxe čchi-kung Vás jistě uvedou do skvělé harmonie těla a ducha a naplní Vás energií a novými zážitky. Seminář osobně povede Mistr Ješe Gyatso.

Praktické informace o víkendovém semináři a přihláška.

Zažijte hluboký stav uvolnění a jedinečný zážitek spojení se svým vnitřním já a okolním světem.

O čchi-kungu se říká, že uzdravuje, a mluví se o něm jako o zdravotním cvičení. Je pravda, že čchi-kung nám přináší uvolnění, rovnováhu a vnitřní sílu, pravý opak stavu nerovnováhy organismu, ve kterém se běžně nacházíme a který je příčinou vzniku různých zdravotních potíží a nemocí.

Čchi-kung je však mnohem více než pouhé zdravotní cvičení. Pravidelnou praxí čchi-kung vstupujeme do stavu čchi – kung, v němž navážeme opravdové spojení sami se sebou, se svým vnitřním já, pohybujeme se v příjemném souladu se svým tělem a dechem, uvolnění, ale bdělí, otevření všemu, co je.

První účinky čchi –kung pociťujeme nejčastěji na úrovni těla jako uvolnění nahromaděného napětí ve svalech, ramenou, šíji, v oblasti pánve. Zažíváme větší pocit stability a opory nohou, uvolňuje se a postupně prohlubuje i náš dech. Rozšiřuje se také naše schopnost soustředění a uvědomování. Cítíme se uvolnění, ale zároveň přítomní a bdělí u všeho, co se děje.

S postupujícím časem však naše praxe dostává ještě jiný rozměr. Při cvičení pohybů začneme intuitivně následovat přirozený pohyb našeho těla, necháváme vše v nás i kolem nás zcela volně plynout, stejně jako náš dech. Dýcháme úplně klidně, hladce a hluboce a začínáme vnímat, že dech není jen otázkou vzduchu, který proudí dovnitř a ven, ale že představuje také způsob, jakým přijímáme energii z okolního prostředí.

Naše tělo je uvolněné, chodidla jsou pevně zakořeněná v zemi, vrchol hlavy tvoří spojení s oblohou. Energie země stoupá vzhůru naším tělem, jako by ji strom nasával svými kořeny, a zároveň přijímáme energii z oblohy, jako by ji strom přijímal ze vzduchu a ze slunce skrze svou korunu. Doslova se staneme stromem, v dokonalé harmonii a spojení sami se sebou a vším, co nás obklopuje.

Naše mysl je uvolněná, ale zároveň bdělá, naše uvědomění se rozšiřuje. Dostáváme se zpátky k sobě, do kontaktu se svými pocity a vjemy. Zažíváme vše, co se objevuje takové, jaké to je, v plné intenzitě, nenecháme se však do svých emocí vtáhnout a identifikovat se s nimi.

Žijeme každý okamžik naplno, bez přijímání nebo odmítání, bez obav nebo usilování, spokojení tak, jak jsme.