Objevujeme náš přirozený stav štěstí

Ždírec na Doubravou  29. 11. – 1. 12. 2013

 

Listopadový seminář Orla v hnízdě začíná v pátek 29. listopadu 2013 v 18 h a končí v neděli 1. prosince kolem 15 h. Uskuteční se v areálu konferenčního centra Immanuel u Ždírce nad Doubravou.

Stále častěji se nám studenti svěřují, jak ve svém náročném životě s obtížemi hledají chvilky klidu a opravdové pohody a štěstí. Mistr Ješe Gyatso na to reaguje v tématu listopadového semináře. Chystá se nás zavést na cestu, na které znovu objevíme pocit vnitřní pohody a štěstí, s nimiž přicházíme na svět, ale rychle je ztrácíme pohlceni děním kolem nás. Cesta ke štěstí se před námi postupně rozvine tak, abychom ji dokázali bez obtíží následovat a mohli dosáhnout jejího cíle.

Praktické informace a přihláška

Téma semináře

Čchi – kung Orel v hnízdě zdaleka není jen fyzické cvičení. Obsahuje ucelený systém cvičení a technik, které rozvíjejí člověka po všech stránkách, pečují zároveň o jeho tělo, energii a mysl. Lidská mysl je úžasná, jedinečná, tvůrčí a dává celé naší existenci smysl a směr. Na úrovni mysli zažíváme řadu příjemných pocitů, ale dokáže nás také nepříjemně potrápit.

Na listopadovém semináři se budeme vedle cvičení pohybů stylu Orel v hnízdě a práce s energií zabývat právě naší myslí. Pokusíme se nahlédnout, jak objevit svůj vnitřní zdroj štěstí, který nám přinese spokojenost, vřelost a vyrovnanost.

Na cestě ke štěstí

Všichni v životě hledáme štěstí. Stále hledáme něco lepšího, v čem se budeme cítit dobře. A opravdu se nám to chvílemi daří. Zažíváme okamžiky štěstí, spokojenosti a pohody, když se nám něco podaří, někdo se k nám zachová hezky, když si pořídíme něco, po čem jsme dlouho toužili ...

Tyto okamžiky bohužel netrvají dlouho a časem se někam vytratí. Mnohem častěji tak ve skutečnosti zažíváme období, kdy se za něčím honíme, o něco usilujeme a snažíme se uspět ve světě, kde spolu všichni bez ustání soupeří a kde nic příjemného netrvá věčně. Naplňuje nás to pocity neuspokojení, smutku, zklamání a nepohody.

Jak objevíme svůj vnitřní zdroj štěstí?

Na listopadovém semináři si ukážeme, jak rozvinout své vnitřní štěstí, které nenajdeme ve vnějších věcech, jež se neustále mění a pomíjejí. K tomu, abychom byli šťastní, nepotřebujeme více peněz, větší úspěch nebo slávu, dokonalé tělo ani dokonalého partnera. Základním nástrojem, který potřebujeme k dosažení opravdového štěstí, je naše mysl. Jejím prostřednictvím objevíme, že štěstí máme v sobě a vždy jsme ho měli.

Na semináři se dozvíme, vyzkoušíme si a naučíme se:

 • uzdravit, posílit a oživit naše tělo a energii, abychom se cítili lépe po těle
 • zklidnit svou mysl a spočinout v přítomném okamžiku zcela uvolnění a otevření
 • uzdravit své emoce, otevřít své srdce a probudit v sobě vřelost a schopnost soucítění k sobě i druhým
 • rozvinout uvědomění na úrovni těla, energie a mysli, abychom byli více nohama na zemi, v kontaktu sami se sebou a určovali svému životu směr, který nás bude naplňovat a uspokojovat
 • lépe si užívat svůj život a naučit se ho přijímat takový, jaký je, a být v tom spokojení
 • vypěstovat si přirozenou sebedůvěru pramenící z lepšího kontaktu s naším vlastním nitrem
 • znovu navázat spojení s druhými lidmi a uzdravit naše vztahy, abychom se necítili oddělení, uzavření nebo osamělí

Co nás čeká?

 • cvičení příjemných relaxačních pohybů Orla v hnízdě, postojových pozic a technik práce s energií
 • speciální cvičení a techniky na uzdravování emocí a přeměnu negativních stavů mysli na pozitivní
 • uzdravující praxe na otevírání srdce a rozvoj vřelosti a soucítění
 • inspirující a podnětný výklad o „cestě ke štěstí“ od Mistra Ješe Gyatso
 • prostor a čas se v klidu zastavit a objevit něco z úžasného potenciálu štěstí, klidu a moudrosti, který v sobě máme a nasměrování na cestu, která nás k nim dovede