Píšeme svůj vlastní recept na zdraví

Svratka 11. – 13. dubna 2014

Dubnový seminář Orla v hnízdě proběhne o víkendu 11. – 13. dubna 2014 v hotelu Svratka na Vysočině. Program začíná v pátek 11. 4. v 18 h cvičením a končí v neděli 13. 4. po 15 h. Seminář osobně povede Mistr Ješe Gyatso z Velké Británie spolu se svými instruktory. Vyučovat se opět budou všechny úrovně stylu Orel v hnízdě, včetně úvodní úrovně pro začátečníky.

Přihláška na seminář

 

Téma a obsah semináře

Píšeme svůj vlastní recept na zdraví

Všichni toužíme po tom, abychom byli zdraví a spokojení a celý život se o to také snažíme. Snažíme se zdravě jíst, dost spát, nerozčilovat se, v rámci možností odpočívat, mít dostatek pohybu, a mnoho dalších věcí, které jsou pro nás zdravé a dobré. Život je ale dnes natolik náročný, že ani to často nestačí, nebo na to všechno prostě nemáme čas.

Nebylo by tedy lepší dělat jen to, co je dobré právě pro mne? Řešit konkrétně, to co mne trápí, co mi chybí, co mi překáží v tom být zdravý a v pohodě?

Mít svůj vlastní recept, který zlepší můj život?

Styl Orel v hnízdě je ucelený systém cvičení a technik, který komplexně pečuje o zdraví a životní pohodu lidí, kteří ho cvičí. Cílem dubnového semináře bude ukázat studentům, od začátečníků po pokročilé, každému podle jeho úrovně pokročilosti, na jakých principech praxe Orla v hnízdě fungují, na co se zaměřují a hlavně, jak jich mohou využít k řešení svých běžných potíží a potřeb. To jim následně umožní vybrat si z nich ty praxe, které právě v jejich případě nejlépe fungují.

Nepůjde však v žádném případě o pouhý teoretický výklad jednotlivých cvičení. Seminář bude velmi praktický. Všechna cvičení si studenti vyzkouší, na vlastní kůži zažijí jejich účinky a sami posoudí, zda na ně fungují nebo ne. Na základě vlastní zkušenosti se tak naučí lépe chápat význam a souvislosti mezi jednotlivými praxemi a sestavit si svůj vlastní plán cvičení, jak říká Mistr: „svůj osobní recept na zdraví“.

Začátečníci a studenti základní úrovně se budou učit cvičení a praxe své úrovně a budou si je zkoušet využít k řešení běžných problémů, jako je bolení zad, až po řešení nejrůznějších emočních problémů nebo problémů ve vztazích.

Ani pro studenty středně pokročilé a pokročilé nepůjde rozhodně o opakovací seminář, kde budou jen znovu cvičit to, co už znají. Mistr tímto seminářem reaguje na své vlastní dojmy ze seminářů, kdy měl někdy pocit, že vzhledem k velkému množství praxí, které za poslední léta vyučoval, by se v nich studenti mohli začít ztrácet, nerozumět dobře jejich principům a neumět jich tak účinně využít. Chce tedy své pokročilejší studenty skrze praktickou zkušenost dovést k hlubšímu pochopení jednotlivých technik, aby pak dokázali určit, které z nich jsou pro ně podstatné, jak a na co všechno je mohou využít a na základě toho rychleji dojít k cíli, který si sami stanoví.