Posilujeme ochrannou energii těla

Sjednocení mysli a energie

Vidžín 12. – 14. dubna 2013

 

Nevystavujte se vlivům prostředí bez ochrany! Vybudujte si cvičením čchi-kung silnou ochrannou energii - WEI ČCHI.

Dubnový seminář čchi - kung Orel v hnízdě začíná v pátek 12. dubna 2013 v 18 hodin a končí v neděli 14. dubna 2013 okolo 15 hodin v penzionu U Jakuba ve Vidžíně v západních Čechách. Seminář osobně povede Mistr Ješe Gyatso.

V duchu uplynulého únorového semináře, bude i dubnový seminář naladěný více zážitkově a v pohodové atmosféře, aby studenti měli dostatek prostoru praxe, kterým se budou věnovat, v klidu zažít a dostatečně si je procvičit.

Společným tématem pro studenty všech úrovní pokročilosti bude:

Posilování ochranné energie WEI-ČCHI a odstraňování příčin nemocí

Mistr Ješe Gyatso k tomuto tématu říká:

 „Znečištění životního prostředí je téma, které se s železnou pravidelností objevuje v každých zprávách. Před lety jsme mluvili o znečištěných řekách bez života a továrních komínech vypouštějících ohromná oblaka dusivého kouře. V tom se mnohé zlepšilo. Jedna hrozba však zůstala a je těžké s ní bojovat, protože na rozdíl od nedýchatelného vzduchu nebo nepitelné vody jí nevnímáme. Mám na mysli různé látky, které ničí naše zdraví, aniž bychom si toho hned všimli. Pesticidy, hormony podporující růst a antibiotika v mléce a mase, volné radikály ve vzduchu, aditiva v průmyslově zpracovaných potravinách, apod. Těm se dnes již téměř nelze vyhnout.

Ne každý z nás může odejít do hor za čistým vzduchem a pěstovat si vlastní bio potraviny. Ani to není třeba. Stačí pomoci našemu tělu, aby nastartovalo sebeléčebný proces, aby bylo dost silné na boj s těmito neviditelnými zabijáky. Když tělo správně funguje, když v něm dobře proudí silná energie, dokáže snést velkou zátěž z životního prostředí, aniž by se to na našem zdraví jakkoli projevilo. Oproti tomu slabá energie, vyčerpávaná neustálým shonem a stresem, který je dnes už všudypřítomný, nechává tělo napospas okolním vlivům, které do něj pronikají a způsobují nemoci a nakonec i předčasnou smrt.“

Ochranný obal energie wei-čchi

Cvičení čchi-kung posiluje a rozšiřuje okolo těla energetický štít tvořený ochrannou energií wei-čchikterý nás chrání před vlivy škodlivých energií a různých druhů nezdravého záření z okolního prostředí. Pravidelná praxe čchi-kungu výrazně posiluje imunitní systém, harmonizuje a zlepšuje funkci žláz s vnitřní sekrecí. Cvičením čchi-kungu přivádíme energii až ke kostní dřeni, ve které se tvoří bílé krvinky, pročišťujeme ji a přivádíme ji rovněž do kostí, šlach a kloubů. Cvičení má také blahodárný vliv na lymfatický systém. Podporuje proudění lymfy, aby mohla řádně pročišťovat krev a tkáně v těle.

Řada studií uskutečněných v Číně a v současnosti také na Západě ukázala, že lidé, kteří cvičí čchi-kung pravidelně, jsou prokazatelně odolnější k různým druhům infekcí, jako jsou chřipka, nachlazení a další běžné nemoci, kterým jsou vystaveni.

 

Dubnový seminář čchi-kung Orel v hnízdě Vás naučí, jak ....

  • energii v těle rozproudit a odstranit bloky a omezení v jejím proudění
  • posílit proudění energie v těle, energii načerpat a postupně zvyšovat kapacitu svého těla energii udržet
  • přivést energii do míst, kde je jí potřeba pro správnou funkci vnitřních orgánů
  • přivést energii do nejvnitřnějších tkání, do kostí a kostní dřeně, očistit je a vitalizovat
  • rozvinout klid mysli, bdělost a uvědomění, a tak snadněji odolávat stresu a nadměrné psychické zátěži

Sjednocení mysli a energie

pro středně pokročilé a pokročilé studenty

  • Silou mysli rozhýbat energii ve svém těle,
  • dotknout se svou energií energie druhých a působit na ni,
  • sdílet svou energii s druhými,
  • zažít spojení s Mistrovou energií a vnímat její pohyb na různých úrovních těla

zažili a vyzkoušeli si studenti pokročilé a středně pokročilé úrovně na únorovém Orlovi ve Vidžíně.

Dubnový seminář se ponese ve stejném duchu a Mistr se na cestě práce s energií hodlá vydat ještě dál směrem ke Sjednocení mysli a energie. Připravuje pro ně intenzivní workshop pokročilé práce s energií, kde se chystá pracovat s každým studentem individuálně, s ohledem na jeho možnosti a potřeby.

Kam až se na této cestě se studenty dostane, se bude odvíjet od toho, jací studenti na seminář přijedou a zda na to budou z hlediska energie připraveni.