Přestaňme být otroky našich zvykových tendencí      

a objevme svou vnitřní svobodu a radost ze života

Vidžín 6. – 8. září 2013

 

Zářijový seminář Orla v hnízdě začíná v pátek 6. září 2013 v 18 h a končí v neděli 8. září 2013 po 15 h. Uskuteční se v našem oblíbeném penzionu U Jakuba ve Vidžíně v západních Čechách.

Téma tentokrát Mistr Ješe Gyatso vybral pro všechny moderní lidi, kteří v dnešní uspěchané době chtějí prožít šťastný a spokojený život. Mistr Ješe Gyatso seminář osobně povede.

 

Praktické informace o víkendovém semináři a přihláška.

 

Jak přestaneme být otroky našich zvykových tendencí?

Od chvíle, kdy se narodíme, nás naše okolí programuje.

Rodiče nám říkají, co máme v životě dělat, abychom se měli aspoň tak „dobře“ jako oni. Vkládají do nás své naděje, ale i strachy. Kdo měl pověrčivé rodiče, už nikdy v životě nešlápne na kanál, protože to přece přináší smůlu!

A to je jen jeden příklad za všechny (zkuste si najít ten svůj :-)).

Ve škole nás učili, jak správně odpovídat na správné otázky a s tím, že to třeba vidíme jinak, po svém, se moc nepárali. Když jsme viděli, že se někomu z našich přátel daří, snažili jsme se dělat všechno jako on (nebo ona), popřípadě jsme se v závislosti na svém založení snažili dělat všechno originálně, ve snaze se hlavně nikomu nepodobat.

Program, který do nás byl vložen, jsme sbírali léta. Proto je nesmírně rozsáhlý, pokrývá každý milimetr našeho bytí a je tak hluboko v nás, že si jeho existenci po většinu čas ani neuvědomujeme. Každé ráno zapneme autopilota a s ním prožijeme celý den. Opakujeme dokola stále stejné chyby a po nějaké době vzdáme snahu na tom cokoli měnit a smíříme se s tím, že už to lepší nebude. Nebo by mohlo být?

Mohlo a bude, pokud znovu vezmeme život do svých rukou. K tomu nám může cvičení čchi-kung Orel v hnízdě hodně pomoci.

 

Program zářijového semináře je sestavený tak, abychom postupně nahlédli, jaký program vlastně následujeme:

  • Pomocí cvičení příjemných relaxačních pohybů čchi-kung a dalších doprovodných praxí si navodíme stav uvolnění, prostoru a klidu, ve kterém budeme vnímavější a soustředěnější k tomu, co se v nás děje,
  • Pod vedení Mistra a instruktorů se podíváme do sebe a odhalíme negativní zvykové tendence, které ovlivňují náš život a určují místo nás jeho směr.
  • Naučíme se techniky, které nám pomohou znovu získat vládu nad naší myslí, jež je zdrojem všech našich problémů a osvobodit se od našeho programu.
  • Ukážeme si, jak uspořádat svůj život tak, abychom byli šťastnější a spokojenější