Řeka života

Víkendový seminář s Mistrem Ješe Gyatso

3. – 5. června 2016 v Hotelu Svratka

 

Chcete se vyhnout infarktu a jiným nemocem srdce a cév?

Nechcete se nechat zničit stresem?

Chcete být uvolnění a dobře naladění?

 

Přijeďte na víkendový seminář s Mistrem čchi-kung Ješe Gyatso z Velké Británie, kde budeme očišťovat a harmonizovat svůj kardio-vaskulární systém, aby krev a energie mohly v těle bez omezení volně plynout.

Seminář začíná v pátek 3. června 2016 v 18 hodin v Hotelu Svratka a končí v neděli 5. června obědem ve 13 hodin.

 

On-line přihláška

 

Program semináře

Zklidňujeme oheň srdce a předcházíme nemocem srdce a cév

Krev a čchi by díky neúnavné činnosti srdce měla tělem proudit jako klidná a mocná řeka, která přivede život do všech tkání a orgánů.

Pokud srdce, kterému odpovídá živel ohně, přetěžujeme tím, že neumíme vypnout, uvolnit se, že jsme v neustálém stresu, může se začít přehřívat. Tak dojde k narušení rovnováhy, krev se stává hustou a špatně v těle proudí. K našim orgánům se nedostávají potřebné živiny a nejsou z nich odváděny škodlivé látky. Následkem toho mohou vznikat různá kardio-vaskulární, ale také psychická nebo onkologická onemocnění.

Pomalé, uvolňující a zklidňující pohyby čchi-kung spolu s dechovými technikami a řadou relaxačních a meditačních cvičení napomáhají ochlazování ohně srdce a obnovují jeho normální činnost. Zlepšují rovněž cirkulaci krve a energie v organismu a pomáhají mu tím k lepšímu prokrvení tkání a ke zbavení se nahromaděných toxinů.

 

Čerpáme energii z přírody

V letním období je příroda nabitá energií. Proč toho nevyužít a nenaučit se čerpat energii ze stromů nebo ji skrze stromy pročišťovat či ochlazovat? Vyzkoušíme si, které stromy mají energii spíše hřejivou a které zase chladivou. Za dobrého počasí se práci s energií stromů budou věnovat studenti základní úrovně, středně pokročilí a pokročilí.

Pročišťujeme, ochlazujeme a uvádíme svou energii do rovnováhy

Na úvodní a základní úrovni si dopřejeme hluboké zklidnění a uvolnění cvičením pohybů a relaxačních technik. Středně pokročilí a pokročilí k tomu přidají praxi Balónu, Spirálování, Vypařování a ochlazování energie praxí Stromu.

Nauka o Čtyřech nezměrnostech

Emocí, která se pojí s živlem ohně, je radost. Když zažíváme radost, jsme dobře naladění, spokojení, uvolnění. Radost nám dodává energii, chuť sdílet svou radost s ostatními, být štědří a nesobečtí. Radost je nejlepším lékem na hněv a zlost a celkově zlepšuje naše zdraví.

Zkušeností nezměrné radosti, ale i nezměrné laskavosti, nezměrného soucítění a nezměrné rovnosti nás provede hlavní instruktor Bodhidharmy Pavel Simon. Díky praktickým cvičením si ukážeme, jak můžeme tyto skvělé kvality v sobě rozvinout, abychom byli v šťastnější a spokojenější a abychom uzdravili své vztahy s druhými lidmi.

Výklad buddhismu – 3. část

Pro všechny, kdo se zajímají o duchovní rozvoj a nauky buddhismu, připravil Mistr Ješe Gyatso pro tento a příští rok cyklus povídání, která přidal navíc k programu semináře. V dubnu jsme se dozvěděli o prvních dvou Vznešených pravdách, jak je učil Buddha Gautama. V červnu budeme pokračovat výkladem o zbylých dvou v cestách mahajány, hinajány a dzogčhenu. 

 

Organizace víkendového semináře

Pobytový seminář čchi-kung se koná v příjemném prostředí Hotelu Svratka, uprostřed krásné přírody Vysočiny. Účastníci jsou ubytovaní v hotelových pokojích a na místě mají zajištěnou bezmasou stravu tři krát denně. Výuka čchi-kung je rozdělená do bloků, mezi nimiž je ponechán čas na jídlo a odpočinek. Cena semináře 3490,- Kč (3290,- pro členy s rzč) zahrnuje úhradu za výuku, ubytování v hotelu a plnou penzi.

Více informací