Síla čchi a život beze strachu

Probouzíme a pěstujeme svou vnitřní sílu

Zbavujeme strachu a zbytečných obav

Svratka 20. – 22. února 2015

Na vlastní kůži zažít úžasnou sílu své čchi budete moci na únorovém semináři Orla v hnízdě ve Svratce na Vysočině. Víkendový pobytový seminář začíná v pátek 20. února 2015 v 18 h a končí v neděli 22. února odpoledne kolem 15 h. Cvičení osobně povede původní Mistr stylu Orel v hnízdě Ješe Gyatso z Velké Británie s týmem svých instruktorů. Cvičení je určeno studentům všech úrovní pokročilosti včetně úplných začátečníků.

Přihláška na seminář 20. - 22. 2. 2015

Program semináře

AKTUÁLNĚ

Nové téma na únorovém semináři - ŽIVOT BEZE STRACHU

Strach a obavy jsou tím, co nám brání zažívat v životě trvalý pocit štěstí. Iracionální obavy z toho, co se mohlo stát v minulosti, nebo co by se mohlo stát v budoucnu. Strach založený na našich minulých zkušenostech, který nás provází na každém kroku a často ovlivňuje naše rozhodnutí víc, než bychom si přáli a byli ochotni si připustit.

Na únorovém semináři nás Mistr Ješe Gyatso naučí, jak tento strach a obavy objevit a jak se od nich osvobodit. Díky tomu získáme znovu pevnou půdu pod nohama, vnitřní sílu, důvěru v sebe sama a své schopnosti a uzdravíme emocionální zranění, která si v sobě nosíme. To vše přímo, aniž bychom se ve svých zraněních museli dlouze pitvat, a jednou pro vždy.

Téma Život beze strachu je určeno studentům všech úrovní pokročilosti.

SÍLA ČCHI

Energie čchi oživuje naše těla, je naším ochranným štítem před škodlivými vlivy z okolního prostředí, udržuje nás zdravé na těle i na duchu. Často ale nemáme energie dostatek nebo je její proudění v těle omezené, a my se pak cítíme unavení, skleslí, jsme častěji nemocní, chybí nám nápady a chuť do života.

Pomocí cvičení čchi – kung můžeme energii čchi v sobě objevit, zažít ji jako něco skutečného, probudit ji, aby do nás vlila život, aby nás nastartovala.

Program únorového semináře je promyšleně sestaven tak, abychom

  • objevili a probudili energii, kterou v sobě máme,
  • vygenerovali velké množství čchi, která vyplní celé naše tělo,
  • zažili, jaké to je, když máme k dispozici plný potenciál svojí čchi

Začátečníci

Studenti, kteří přijedou na seminář Orla v hnízdě poprvé, se naučí, jak uvolnit své tělo a rozproudit v něm energii pomocí pohybů a dostanou příležitost si na svou energii sáhnout a zažít její sílu při cvičení postojů. Osvojí si základní techniky, jak energii posílit, jak ji načerpat a naučí se svou energií neplýtvat.

Základní úroveň

Naši mírně pokročilí studenti se budou učit, jak do práce s energií zapojit svou mysl a vědomě přivést energii do těla za pomoci dechu. Budou také objevovat různé vlastnosti, které čchi může mít a kde a jak ji dovedou ve svém těle vnímat.

Středně pokročilí a pokročilí

Výcvik na středně pokročilé a pokročilé úrovni bude skutečně velmi intenzivní. Studenti se naučí posílit účinek pohybů tím, že je budou cvičit v kombinaci se cvičením postojů a jangových aplikací jinových pohybů. Posílí tělo a proudění energie pomocí tvrdého čchi-kung. Vygenerují velké množství čchi při postojích a přivedou energii do nejvnitřnějších tkání těla pomocí dvou metod Dýchání do kostí. Budou se cvičit v tradičním způsobu nabíjení spodního tantien a otevírání Malého nebeského okruhu.