TROJÍ PROSTOR V NÁS

Měníme zmatek a shon na vnitřní svobodu a prostor

Vidžín 5. - 7. září 2014

O prvním zářijovém víkendu 5. – 7. 9. 2014 proběhne v penzionu U Jakuba ve Vidžíně pobytový seminář čchi-kung stylu Orel v hnízdě pod osobním vedením Mistra Ješe Gyatso. Seminář začíná v pátek 5. 9. v 18 h a končí v neděli 7. 9. v 15 h.

Areál penzionu U Jakuba je ideálním místem pro chvíli ztišení, relaxace a příjemného cvičení, které Vás nabije energií. Kromě toho budete mít možnost podrobněji nahlédnout do tajemství trojího prostoru v nás, kterému hodlá Mistr Ješe Gyatso seminář věnovat.

Seminář je určený studentům všech úrovní pokročilosti, včetně úplných začátečníků. Studenti budou rozděleni do skupin podle své úrovně pokročilosti a budou se učit a cvičit se v technikách a cvičeních čchi-kung pod vedením našich instruktorů.

Přihláška

 

PŘEČTĚTE SI NOVÝ  ROZHOVOR S MISTREM JEŠE GYATSO o Trojím prostoru v nás!

 

Téma semináře:

Trojí prostor v nás

Mistr Ješe Gyatso zvolil pro svůj zářijový seminář téma, které se bez rozdílu dotýká všech lidí žijících v dnešní uspěchané době. Dnes máme všichni pocit, že nemáme na nic čas, že nemáme žádný prostor sami pro sebe a že máme pramalý vliv na to, co se v našem životě děje. V důsledku toho jsme často unavení, někdy úplně vyčerpaní, podráždění a své životy si příliš neužíváme.

Dá se s tím něco dělat?

Mistr Ješe Gyatso k tomu říká

„Člověk si vytvoří prostor, když si uvědomí, co je pro něho důležité. Potíž je v tom, že my si myslíme, že všechno je důležité. Jsme všichni neustále zaneprázdnění, děláme různé věci a i naše okolí nás podporuje v tom, abychom stále něco dělali. Neustále si přidáváme další a další aktivity, protože máme pocit, že bychom měli stále něco dělat. Co se ale stane, když to všechno doděláme? Zůstane jen prostor. Proto je třeba, abychom zjednodušili svůj život a přestali dělat to, co nemusíme.“

Vtip je tedy v tom, naučit se dělat jen to, co je podstatné, a prostor v našem životě se pak objeví sám od sebe, bez jakéhokoli dalšího úsilí na naší straně.

V objevování prostoru ale půjdeme na semináři ještě dál. Vedle vnějšího prostoru odkryjeme také svůj vnitřní prostor a skrze tuto zkušenost se nám otevře příležitost zakusit kvality tajného prostoru, který je naší pravou podstatou, naprosto neomezenou.