Sifu Yeshe Gyatso

Originální styl čínského zdravotního cvičení
určený pro moderní lidi a jejich náročný životní styl        
v České republice od r. 1997

Naučíme Vás:

 • načerpat životní energii a uzdravit tělo a mysl
 • být v dobré kondici a předcházet nemocem
 • zvládat stres a zbavit se jeho následků
 • zklidnit emoce a rozvinout duševní pohodu a klid
 • zlepšit paměť a soustředění
 • podpořit váš duchovní růst

Aktuality

Píšeme svůj vlastní recept na zdraví

Svratka 11. – 13. dubna 2014

Dubnový seminář Orla v hnízdě bude velmi osobní. Mistr Ješe Gyatso jej věnuje tomu, aby každý z nás viděl, jak na tom je, objevil, co konkrétně nám brání v tom, abychom žili spokojenější, lepší život a poskytne nám praktické nástroje v podobě různých cvičení a technik stylu Orel v hnízdě k překonání těchto překážek.

Nikdo nás sice nezná lépe než my sami, a proto si také sami nejlépe určíme, co je pro naše zdraví a životní pohodu dobré a co ne. Potíž je jen v tom, že si svých problémů často dlouho nevšímáme, neřešíme je, nedokážeme objevit jejich příčiny, nebo nevíme jak je odstranit.

Na semináři se budeme zabývat běžnými potížemi, které trápí mnohé z nás, jak na úrovni těla, tak i psychiky, jakými jsou třeba stres, napětí, hněv a podrážděnost, nedostatek sebedůvěry, nebo bolesti zad, hlavy, nespavost a další.

Cílem semináře je, aby každý z účastníků uměl využít technik a praxí Orla v hnízdě k řešení svých konkrétních potíží a problémů a byl díky tomu zdravější, silnější a vyrovnanější.

Více o programu semináře a přihláška

 

Objevujeme stav štěstí  - 2. část

Druhá část rozhovoru s Mistrem Ješe Gyatso

Poslední dva víkendové semináře věnoval Mistr Ješe Gyatso rozvoji našeho vnitřního štěstí a pohody. V prvním videu hovořil o tom, proč je důležité vydat se na cestu ke štěstí. V druhém videu mluví o tom, v čem stav štěstí vlastně spočívá, jak se liší od našeho běžného pojetí štěstí a jak nám styl Orel v hnízdě může být v našem hledání štěstí prospěšný.

Na třetí etapu Cesty ke štěstí se vydáme na dubnovém semináři, kde se budeme věnovat našim vztahům k sobě samým i k druhým lidem, otevírání srdce a pěstování laskavosti a soucítění.

Zahajujeme druhý semestr pravidelných cvičení ve Františkových Lázních

Každou středu v 17, 30 h od 5. 3. 2014 v sále ZUŠ Františkovy Lázně

V říjnu 2013 jsme ve Františkových Lázních otevřeli první semestr cvičení Orla v hnízdě. První skupina studentů úspěšně postoupila z úrovně začátečníků na základní úroveň a ve cvičení budou moci pokračovat i v druhém semestru, který zahajujeme ve středu 5. března 2014. Zároveň zveme všechny nové zájemce o cvičení, kteří se k nám budou chtít připojit, otevíráme pro ně skupinu začátečníků.

Cvičení probíhá každou středu od 17, 30 h do 19 h od 5. 3 do 18. 6. 2014 v sále ZUŠ Františkovy Lázně, Školní 219/3.

 

Více o cvičení ve Františkových Lázních

 

 

Zkušenost proudící prány a hlubokého uvolnění (nejen) pro adepty jógy

Zážitkový kurz pro začátečníky a mírně pokročilé s Pavlem Simonem v Brně

 

Pátek  - sobota  14. - 15. března 2014

Systémy východních cvičení jógy a čchi –kung vycházejí ze stejných principů, ale přistupují k nim různě. V józe rozproudíme pránu precizním vystavěním ásan, v čchi - kung  za stejným účelem využíváme plynulé a uvolněné provádění pohybů. Spojíme-li tyto dva postupy, dáme našemu pokroku zcela nový rozměr. Vyzkoušet si to mohou všichni, kdo jógu cvičí, v minulosti cvičili, ale i všichni ostatní. Dvoudenní cvičení v Iyengar Yoga Centru v Brně povede hlavní instruktor Bodhidharmy Dr. Pavel Simon.

 

Více o programu kurzu a přihláška

 

Objevujeme náš přirozený stav štěstí 2

Tibetská jóga dechu a pohybu Tsa Lung

Vidžín 21. - 23. února 2014

 

„Štěstí nenajdeme ve vnějších věcech, ale uvnitř nás samých,“ říkají nám z různých stran a sami se o tom přesvědčujeme v našem životě. Jak ale své vnitřní štěstí najít?  A jak ve stavu štěstí na nějakou dobu spočinout?

Dumáte o tom a nevíte, jak na to?

Na únorovém semináři Orla v hnízdě se můžete získat praktické dovednosti, díky nimž budete moci reálně změnit svůj život.

Techniky, cvičení a praxe spolu s instrukcemi od Mistra a zkušenostmi ostatních studentů Vás naučí:

 

 • uvést do harmonie tělo, energii a mysl, abyste se cítili lépe po těle i na duchu,
 • zažít, že naše mysl není pouhou změtí myšlenek a pocitů, ale pod povrchem je jasná, klidná, otevřená a skrývá v sobě obrovský potenciál, který můžete vyjádřit a využít
 • otevřít své srdce a získat přístup ke svým úžasným lidským schopnostem lásky, radosti a soucítění,
 • zbavit se překážek, omezení a negativních zvykových tendencí, které Vás omezují na cestě ke štěstí a spokojenosti,
 • důmyslná cvičení Staré Indie a Tibetu Tsa Lung, která probudí Vaše energetické tělo, rozproudí v něm energii a uvedou Vás do kontaktu s vlastním nitrem a moudrostí, kterou ukrývá.

Více o programu semináře a přihláška

 

Orel v hnízdě Vám přeje příjemný rozlet do nového roku 2014

Všem našim milým studentům, příznivcům, zájemcům o cvičení i všem, kteří jen náhodou zavítali na naše stránky přejeme spoustu energie, pohody a dobré nálady v novém roce.

 

Vydáváme se na cestu za štěstím

Nové video o objevování přirozeného stavu štěstí

První část videa s Mistrem Ješe Gyatso, kde zjistíme, jak na tom se štěstím jsme a jak se můžeme vydat vstříc trvalejšímu vnitřnímu štěstí. Podrobnější povídání a mnoho užitečných praktických cvičení si Mistr nachystal na listopadový seminář ve Ždírci nad Doubravou.

 

Objevujeme náš přirozený stav štěstí

Ždírec nad Doubravou

29. 11. – 1. 12. 2013

 • Umíte si užívat života plnými doušky, uvolnění a otevření všemu, co se právě děje?
 • Toužíte objevit zdroj vnitřního štěstí, který je nezávislý na často nepříznivých vnějších okolnostech?
 • Chcete znovu zažít pocit klidu, spokojenosti a spojení sama se sebou?
 • Dovedete navázat otevřený vztah s druhými lidmi, být vřelí a schopní soucítění?

Listopadový seminář Orla v hnízdě nám poskytne vodítka, jak být šťastní a spokojení sami o sobě, takoví, jací jsme. Ukáže nám, že trvalý pocit štěstí nenajdeme ve vnějších věcech, které se neustále mění a pomíjejí. Vydáme se na cestu k objevení našeho skrytého potenciálu klidu, štěstí, otevřenosti a vřelosti k sobě i druhým.

Více o programu seminářePřihláška

 

Videopozvánka na říjnový Dech života

Objevte skryté možnosti svého dechu a nechte si o nich povědět od Mistra Ješe Gyatso. Dozvíte se, jak mocný nástroj pro práci s energií získáte, když postupně poznáte a ovládnete svůj dech. Dechu života a jeho probuzení bude věnován říjnový seminář Orla v hnízdě 11. - 13. října ve Ždírci nad Doubravou.

VOLNÁ MÍSTA

 

Pravidelná cvičení ve Františkových Lázních

Zacvičit si můžete každou středu od 2. října 2013 od 17, 30 h do 19 h ve společenském sále ZUŠ, Školní 219/3. Více

Veřejná přednáška  "Všichni chceme zdravý, dlouhý a spokojený život"

V pondělí 30. 9. 2013  v 18 h představí styl čchi -kung Orel v hnízdě  v Městské knihovně Františkovy Lázně hlavní instruktor Společnosti Dr. Pavel Simon. Více

Dech života

Ždírec nad Doubravou 11. - 13. října 2013

 • Zažili jste někdy pocit, že celé vaše tělo dýchá jako celek? Že hluboko uvnitř těla pulzuje a přelévá se spolu s dechem vaše životní energie čchi?
 • Umíte využít svůj dech k tomu, abyste se zklidnili, uvolnili?
 • Zajímá Vás, jak využít svůj dech k tomu, abyste přivedli energii z vnějšího prostředí do svého těla nebo odvedli použitou nebo negativní energii z těla ven?
 • Chcete se naučit pohybovat energií v těle spolu s dechem, poslat ji určitým směrem, pročistit ji, ochladit ji či ohřát, povzbudit její proudění nebo svou energii zklidnit?
 • Chcete se dozvědět a zažít, jak správně dýchat, abyste se svým přirozeným dechem naplnili své tělo energií a byli tak zdravější a plni života?

Na říjnovém semináři čchi –kung Orel v hnízdě se dozvíte mnohé o dechu a jeho důležitosti pro náš zdravý  a aktivní život.  Od začátečníků po pokročilé si vyzkoušíte různé dechové techniky a praxe, které Vás postupně dovedou k objevení vašeho Dechu života, který proudí hluboko ve Vás, plynule a bez ustání, v souladu s vaším nitrem i plynutím světa kolem Vás.

Více o programu semináře a přihláška

Cvičení v týdnu od září 2013 také v Brně a Františkových Lázních

S novým školním rokem rozpíná Orel v hnízdě svá křídla na východ, do Brna, a na západ, do Františkových Lázní.

Zájemci bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti si budou moci příjemně zacvičit, odreagovat se a nabít své tělo i ducha novou energií pod vedením zkušeného instruktora. Kurz v Brně osobně povede hlavní instruktor společnosti Dr. Pavel Simon. Ve Františkových Lázních se bude cvičit pod vedením Mgr. Alice Simonové.

Více o cvičení v Brně

 

Více o cvičení ve Františkových Lázních

Videopozvánka na zářijový seminář

Vidžín 6. - 8. září 2013

V deseti minutách Vám Mistr Ješe Gyatso poví, o čem bude zářijový seminář Orla v hnízdě. O pozitivních účincích programu, který na září připravil, říká, že všem bez rozdílu pokročilosti přinese " ... více klidu, lepší soustředění, otevřenost a možná víc než jen trochu moudrosti".

 

 

Přestaňme být otroky našich zvykových tendencí

a objevme svou vnitřní svobodu a radost ze života

Vidžín 6. – 8. září 2013

Máte někdy pocit, že se ve svém životě motáte v kruhu?  Že i když něco chcete změnit, za chvíli jste tam, kde jste byli? Bez šance uniknout svým starým návykům a odsouzeni opakovat stále stejné chyby? Ztrácíte se v neustále zrychlujícím tempu dění kolem nás? Máte dojem, že už tlak povinností a nároků z různých stran a s ním související stres a napětí nejde vydržet? Chcete se nadechnout a začít opravdu znovu, tak jak si to Vy sami představujete?

Dobře, tak přijeďte na zářijový seminář a uvidíte, že se s tím dá leccos udělat:

 • strávíme víkend stranou kolotoče našich životů a zažijeme uvolnění, klid a vytoužený prostor sami pro sebe
 • ukážeme si, proč se naše životy často točí v kruhu a jak z něj vystoupit,
 • naučíme se praktické metody, díky nimž se budeme cítit klidní, uvolnění, otevření novým postupům a možnostem, abychom
 • dokázali znovu vzít svůj život do svých rukou, neopakovat staré chyby a určovat životu svobodně jeho směr, abychom byli šťastní a mohli si ho naplno užívat.

Více o programu semináře a přihláška

 

Zažít stav čchi- kung

Nové video o pozitivních účincích stavu čchi -kung

Hlavní instruktor naší společnosti Pavel Simon vám v novém videu na YouTube přiblíží, jaké to je zažít stav čchi -kung. Dozvíte se, že ve stavu čchi -kung prožijete příjemný pocit klidu, hlubokého uvolnění, harmonie se svou osobou i s okolním světem. Energie ve vašem těle se rozproudí bez omezení, vytratí se veškeré pocity únavy nebo napětí. Vaše tělo i celá vaše bytost jsou v přímém spojení s energií země a nebe.

Chcete stav čchi-kung zažít?

Máte možnost! A již velmi brzy!

Na květnovém semináři jsou stále volná místa, tak neváhejte s přihlášením. Těšíme se na Vás!

Harmonie stavu čchi – kung a Žití beze strachu

Vidžín 31. 5. – 2. 6. 2013

Zažijte hluboký stav uvolnění a jedinečný zážitek spojení se svým vnitřním já a okolním světem.

 

V dnešní době jsme neustále něčím zaujatí, za něčím se honíme, o něco usilujeme, něčeho se obáváme. Abychom dokázali čelit pracovnímu vytížení a náročným životním situacím, uzavíráme se do sebe a častokrát zažíváme pocity uzavřenosti, osamění, smutku nebo strachu a úzkosti. Postupně ztrácíme kontakt sami se sebou, až nejsme schopni vnímat svou vnitřní celistvost a dokonalost ani krásu, šíři a rozmanitost všeho, co nás obklopuje.

 

Díky cvičení čchi – kung můžeme zažít

 • stav hlubokého uvolnění, harmonie těla, energie a mysli a otevřenosti všemu kolem nás
 • pocit souladu, naplnění, kontaktu se svým vnitřním já a okolním světem
 • větší vyrovnanost a stabilitu, díky kterým budeme méně snadno podléhat okamžitým změnám emocí nebo vnějších okolností
 • čchi volně a bez omezení se pohybující v našem těle a otevřít se všudypřítomné čchi kolem nás a nechat se jí prostoupi

Více o programu semináře a přihláška.

Velikonoční inspirace

Nové video s Mistrem a volná místa na dubnovém semináři


Orel v hnízdě přeje všem svým studentům příznivcům i zájemcům o cvičení čchi – kung příjemné a pohodové Velikonoce!

Na dubnovém semináři 12. – 14. 4. 2013 budeme posilovat svou ochrannou energii, wei – čchi, a pokračovat v očistě těla, energie i mysli. Chcete-li začít jaro nabití energií a vybaveni silnou ochrannou čchi, určitě přijeďte, volná místa ještě máme!

Dubnový program navazuje na únorový seminář, kde jsme se věnovali detoxikaci těla zapojením různých očistných a ozdravujících technik a cvičení. Začátečníci a základní úroveň pracovali s energií elementů, aby svá těla harmonizovali a zbavili je škodlivin. Středně pokročilí a pokročilí využili pokročilých technik práce s energií, jako je spirálování, aby jimi velmi efektivně pročistili svůj organismus.

Pokud Vám to v únoru nevyšlo a nemohli jste přijet, nabízíme Vám krátké video, na kterém Mistr mluví o tom, co pro ochranu svého těla a energie před škodlivinami z prostředí může udělat každý.

Nové video o viditelných účincích čchi -kungu Orel v hnízdě najdete také na našem Facebooku.

Podrobné informace o semináři a přihláška.

 

Posilujeme ochrannou energii těla

Sjednocení mysli a energie

Vidžín 12. – 14. dubna 2013


Nevystavujte se vlivům prostředí bez ochrany!
Vybudujte si silnou ochrannou energii - WEI ČCHI, která zamezí negativnímu působení:

 • škodlivin z potravy a okolního prostředí
 • choroboplodných zárodků
 • negativní energie druhých lidí
 • zátěžových situací v práci i mimo ni.

Cvičením pohybů, postojů a praxí vsedě stylu Orel v hnízdě

 • nastartujete a posílíte samoléčebné procesy ve svém těle
 • vybudujete si silnou životní energii
 • posílíte imunitní systém
 • rozvinete klid a uvědomění, abyste snadněji odolávali nadměrné pracovní zátěži a stresu.

Program je určený pro všechny studenty, bez rozdílu pokročilosti, včetně začátečníků.

Sjednocení mysli a energie

 • Pohybovat energií ve svém těle,
 • pohybovat jí na vzdálenost,
 • rozhýbat a ovlivňovat energii druhých lidí,
 • zažít, jaký vliv má jejich energie na energii ostatních se učili studenti na únorovém semináři.

 

Ve stejném duchu pro své pokročilé studenty chystá Mistr Ješe Gyatso intenzivní workshop pokročilé práce s energií nazvaný Sjednocení mysli a energie, kde se chystá pracovat s každým studentem individuálně, s ohledem na jeho možnosti a potřeby.

Více o programu semináře a přihláška.
 

 

 

Detoxikace těla, energie a mysli pro zdravý začátek nového roku

Vidžín 15. - 17. února 2013

Trápí Vás únava, stres a vyčerpání?
 
Jste často nemocní, trpíte opakovanými záněty nebo chronickým onemocněním?
 
Cítíte, že Váš organismus není v rovnováze? Máte potíže s váhou, jejím příbytkem nebo přehnaným úbytkem?
 
Jste skleslí, bez nálady, trpíte depresemi nebo poruchami spánku? Máte potíže se zažíváním, vysoký cholesterol, bolesti kloubů, potíže s oběhovou soustavou?
 

Dopřejte si očistný program se cvičením čchi-kung Orel v hnízdě, 

které zcela přirozeně, bez pomoci léků, nepříjemného půstu nebo přísné diety

 
• pomůže pročistit Vaše tělo a zbavit je škodlivých látek, které se v něm usadily
odstraňuje bloky a omezení v proudění energie a uvádí organismus zpět do rovnováhy
posiluje životní energii a vitalitu a zlepšuje kvalitu života
• pomáhá se zbavit následků stresu, potíží s nespavostí a negativních stavů mysli
• podporuje přirozenou schopnost těla uzdravovat sama sebe
• přispívá k přirozené úpravě hmotnosti bez užívání léků a namáhavého cvičení
 
 

 

PF 2013

Bodhidharma Vám přeje krásné Vánoce a klidný, spokojený a pokojný nový rok 2013.

Ať už Orla v hnízdě cvičíte  nebo ne, za všechny z Bodhidharmy - mezinárodní společnosti čchi-kung Vám přeji příjemné prožití Vánoc a konce roku a do nového roku 2013 Vám přeji hodně energie, vitality a pozitivního naladění, abyste úkoly, které život přináší, zvládali s klidem a nadhledem.

Budeme se s Vámi těšit na shledanou na některé z našich akcí, které pro Vás v příštím roce chystáme.

Alice Simonová

Prezidentka Společnosti

 

Bodhidharma slaví 15 let v Česku

Na prosincovém semináři ve Vidžíně oslavila Bodhidharma 15 let svého působení v České republice.
 
První seminář Orla v hnízdě se uskutečnil v Plzni v roce 1997, a to, stejně jako dnes, pod osobním vedením Mistra Ješe Gyatso.
 
Po skromných začátcích si jeho originální styl cvičení čchi-kung brzy získal oblibu i v jiných městech České republiky, také zásluhou instruktorů Bodhidharmy, kteří si v průběhu let otevřeli pravidelné kurzy v místě svého bydliště.
 
Mistr Ješe Gyatso svůj styl v Česku stále aktivně vyučuje a dlouhodobě ho obohacuje o nová témata a praxe, aby co možná nejlépe sloužil potřebám dnešních studentů.
 
Na prosincovém semináři jsme si připomněli začátky Orla v hnízdě v Čechách a jeho další rozvoj až do dnešních dnů a připili si na jeho úspěšnou budoucnost.
 
V novém roce 2013 chystáme, mimo jiné, 6 pobytových soustředění na zajímavá a aktuální témata.
 
 
Na každém ze seminářů jsou vyučovány VŠECHNY úrovně stylu Orel v hnízdě, včetně úvodní pro úplné začátečníky. Níže uvedená témata výuku jednotlivých úrovní jen rozšiřují.
 

Čchi-kung - Vaše preventivní medicína

Rozvíjíme svou vnitřní sílu, posilujeme tělo a energii a zbavujeme se příčin nemocí

Vidžín 30. listopadu – 2. prosince 2012
 
 
Letošní prosincový seminář bude skvělou přípravou na nadcházející zimní období.
 
Máte dojem, že Vás zima vyčerpává?
Trápí Vás obvyklé zimní neduhy a nachlazení?
Sedá na Vás v zimě chmurná nálada a možná i deprese?
Chcete prožít zimu v pohodě, zdraví a při síle?
 
 
Seminář pro Rozvoj vnitřní síly nabízí skvělý způsob, jak:
 
Dobít si baterie a znovu vnést do svého života energii a vitalitu.
• Přeměnit negativní stavy mysli na pozitivní, aby náš život byl zdravější a šťastnější.
Odstranit příčiny nemocí na úrovni těla, energie a mysli.
 
Pro středně pokročilé a pokročilé studenty a studenty bojových umění je navíc připraven:
 
Intenzivní trénink rozvoje vnitřní síly, aby si vybudovali silnou energii a navýšili kapacitu svého těla energii pojmout.
• Výcvik v Otevírání Malého nebeského okruhu, aby jejich čchi byla silná a vyrovnaná a proudila v těle bez omezení.
 
Více informací o programu semináře
 
 

 

 Cesta do hlubin mysli a nalézání opravdové svobody a štěstí

Meditační seminář s Mistrem Ješe Gyatso

Zdislavice 19. – 21. října 2012

Jediné soustředění v roce 2012 specificky zaměřené na práci s myslí, objevování naší přirozené podstaty, otevírání srdce a rozvoj bdělého vědomí přítomnosti.


Meditační soustředění je určené pro studenty Orla v hnízdě VŠECH ÚROVNÍ POKROČILOSTI, kteří se chtějí
 • významněji posunout ve své praxi práce s myslí
 • proniknout do podstaty své mysli, objevit svůj vnitřní prostor, odstranit příčiny problémů a utrpení ve svém životě
 • stát se otevřenějšími, vytvořit si upřímný a srdečný vztah k sobě samým a být tak spokojenější a šťastnější
 • dopřát sobě a své mysli tři dny stranou od běžných starostí a věnovat jeden víkend jen sami sobě a péči o svou duševní pohodu
Podrobnější informace k programu, včetně MOŽNOSTI ZVOLIT SI INTENZITU CVIČENÍ a průběhu soustředění najdete zde.
 

Jak se vypořádat se stresem, depresemi a úzkostí
Otevírání Malého nebeského okruhu - střední úroveň

Zdislavice 7. – 9. září 2012
Neklid, emocionální vypětí, únava a poruchy spánku – to jsou jen některé z mnoha následků stresu, které nám dnešní způsob života přináší. Vlivem nedostatku energie způsobeným nadměrným stresem a nahromaděním pocitů neuspokojení může dojít k rozvoji úzkosti a deprese.
 
Cílem zářijového semináře je poskytnout Vám praktické nástroje, které Vám pomohou:
 • rozpoznat a odstranit příčinu úzkosti a depresí
 • znovu nabýt emocionální stabilitu a naučit se čelit náročným životním situacím s větším klidem a rozvahou
 • „recyklovat“energii vyplavenou stresem a využít ji k posílení zdraví a prodloužení života
 • získat energii znovu se vzchopit a pustit se do života s novým elánem

 Aktualizováno 24. 8. 2012 - Tanec v prostoru

 

 

Přípravný kurz na třetí instruktorský stupeň

7. září 2012 od 14 hodin do 17 hodin v Trycon Resortu u Zdislavic

V rámci výcviku instruktorů se v září 2012 uskuteční kurz zaměřený na přípravu ke zkoušce na třetí instruktorský stupeň.

Cílem kurzu je naučit jeho účastníky:
 
 •  lépe chápat význam jednotlivých technik Orla v hnízdě a jejich vzájemnou provázanost
 •  osvojit si způsob, jak techniky Orla v hnízdě efektivně předávat studentům
 •  správně předvést a vysvětlit provedení pohybové sestavy Orla
 • správně a citlivě opravovat studenty a provádět je vizualizacemi
 • přesně a jednoduše vysvětlit či předat instrukce a odpovídat na otázky studentů.
 
Přípravný kurz je určen pro všechny studenty Orla v hnízdě, kteří absolvovali alespoň základní úroveň našeho stylu čchi-kung.
 
 
 

 

Čerpáme energii z přírody
Techniky relaxační masáže

Zdislavice 22. - 24. června 2012
 
Těsně před propuknutím léta, prázdninového ruchu a cestování nabízí červnové soustředění příležitost ke zklidnění, relaxaci a posílení životní energie.
Studenti se naučí obnovit, pročistit a načerpat sílu přímo z hlubin přírody prostřednictvím:
 • čerpání energie ze země, ze stromů a rostlin
 • pročišťování čchi pomocí energie stromů
 • poznávání různých druhů energie přírody a rozlišování míst v přírodě energeticky přínosných a naopak.
Pro trvalejší pocit relaxace se budou studenti v odpoledních hodinách věnovat příjemné relaxační masáži. Naučí se masážní techniky pro uvolnění zad, krku, ramen, rukou a nohou.
 
                                                     Více informací o semináři a přihláška.
 

 

Poznáváme, pročišťujeme a plníme energií systém meridiánů v těle a otevíráme Malý nebeský okruh

Zdislavice 11. – 13. května 2012

Květnové soustředění Orla v hnízdě se Mistr Ješe Gyatso rozhodl věnovat poznávání a práci se systémem meridiánů v těle. V průběhu soustředění se budou studenti cvičit v rozpoznávání energetických drah v těle, dozvědí se, jak systém meridiánů v těle funguje a jak ovlivňuje naše tělesné i duševní zdraví. Naučí se, jak meridiány ve svém těle zprůchodnit a jak je naplnit energií.

Výcvik středně pokročilých a pokročilých studentů bude zaměřen na Otevírání Malého nebeského okruhu. Zprůchodněním a naplněním důležitých energetických drah, které Malý nebeský okruh tvoří, velmi výrazně vzroste odolnost studentů vůči nemocem.

Více informací o semináři a přihláška.

 

 

   Zdravotní čchi-kung a Vnitřní práce s  energií

     Zdislavice  30. 3. – 1. 4. 2012

     Zdravotní program pro všechny úrovně pokročilosti sestavený za účelem

     posílit životní energii, rozproudit energii v problémových oblastech těla

     a podpořit schopnost těla samo se uzdravovat.

     Pokročilejší studenti se naučí, jak energií pohybovat, jak ji sdílet

     a jak si ji uchovat při intenzivním výcviku Vnitřní práce s energií.

     Více informací o semináři a přihláška.

 

 

cvičení čchikung

Detoxikace a čchi-kung na úpravu váhy

Novinka v roce 2012

17. – 19. února 2012

Speciální program sestavený za účelem detoxikovat tělo, zlepšit proudění energie, odstranit stagnující energii a podpořit ubývání na váze.

Cílem kurzu je naučit Vás využít potenciál vašeho těla, energie a mysli a mít svou váhu pod kontrolou.

Více informací o semináři

Archiv aktualit