Únava

články >>

Únava může mít různé příčiny. U někoho jde o následek náročného životního stylu, u jiného o průvodní jev tělesného či duševního onemocnění. V každém případě je pro únavu charakteristický nedostatek životní energie (čchi), pro který je cvičení čchi-kung nejpřirozenější léčbou.

Základním předpokladem pro dobré zdraví je nerušené proudění energie v těle. To je omezováno a někdy i znemožňováno různými bloky, jež mohou mít svou příčinu na úrovni těla, ale i energie nebo mysli. Ćchi-kungové pohyby tato omezení a bloky v proudění energie odstraňují. Tělo, ve kterém energie volně proudí je pak samo schopno lépe čerpat energii ze svého okolí.

Cvičení pohybů je doplněno cvičením postojů, které posilují tělo a proudění energie v něm, ale také zlepšují schopnost těla energii pojmout a udržet.

Pohyby, postoje i řadu doplňkových cvičení se můžete naučit na našich seminářích. Již po prvním semináři budete znát techniky, které Vám pomohou v sobě probudit dosud netušený zdroj síly a zbavit se nepříjemných projevů únavy.

Dokladem toho jsou nejen ověřitelné výsledky cvičení Orla v hnízdě, ale i příběh Jonathana Lee , kterému čchi-kung Orel v hnízdě pomohl překonat chronický únavový syndrom.
 

Zpět