10 + 1 dobrých důvodů, proč se stál učitelem čchi-kung


1. Některé věci objevíte jen díky tomu, že začnete čchi-kung učit

Říká se, že když se chcete něco opravdu dobře naučit, musíte to začít učit. V případě čchi-kungu to platí jednoznačně.

Krásně to vidíme na účastnících našeho učitelského kurzu. Řada z nich s námi cvičí už mnoho let. Najednou jsou ale překvapení tím, co všechno o čchi-kung ještě nevěděli. U praxí, které sami roky cvičí a mají dojem, že je dokonale znají, se ocitají znovu v rolích začátečníků a postupně objevují hloubku stylu Orel v hnízdě v souvislostech, které je nikdy dřív nenapadly.

2. Účinná pomoc druhým

Představte si, že jste zrovna odučili lekci čchi-kung Orel v hnízdě. Jedna ze studentek za vámi přijde a říká: “Moc děkuju. Ani se mi sem dneska nechtělo jít, protože jsem se necítila dobře. Teď jsem ale ráda, že jsem přišla. Připadám si jako nový člověk a cítím se skvěle.” Ostatní studenti se usmívají a kývají hlavou, že to mají stejně.

Dokázat pomoci druhým v tom, aby byli v životě spokojenější, je ten největší dar. Jako učitel čchi-kung tenhle dar získáte.

3. Veďte druhé k lepšímu zdraví

Vidět na vlastní oči, jak se zdraví vašich studentů zlepšuje s každou lekcí a vědět, že je to zásluha vašeho rozhodnutí začít čchi-kung učit, prostě stojí za to.

Obzvlášť vás to potěší v případě studentů, s jejichž potížemi si lékaři už dlouho nevěděli rady.

4. Dejte své vlastní praxi nový impuls a řád

Máte dojem, že jste ve vlastní praxi ustrnuli a hledáte nový impuls, který vám pomůže jít dál? Učitelský kurz vám poskytne jasnou náplň toho, co je třeba zvládnout a jasný termín, do kdy je třeba to zvládnout. Jestli potřebujete motivaci k tomu, abyste na sobě zapracovali ještě víc, bez výmluv a odmlouvání, neměli byste přihlášení do učitelského kurzu odkládat.

5. Buďte mezi prvními učiteli čchi-kung u nás

Určitě jste si všimli, že se lidé stále víc a víc chtějí starat o své zdraví sami. Využívají k tomu různé techniky a cvičení, z nichž nejznámější je asi jóga. O čchi-kungu moc lidí zatím neví, ale to se brzy změní.

Využijte toho a buďte mezi prvními kvalifikovanými učiteli čchi-kungu v České republice. Jen si představte, jak velkou školu byste dnes měli, kdybyste byli u nás jedním z prvních učitelů jógy 🙂

6. Rozšiřte své portfolio služeb

Jestli už učíte jógu, jiné cvičení nebo se věnujete nějakému druhu terapie, oceníte možnost mít čchi-kung ve svém portfoliu služeb. V dnešní době je nejúspěšnější ten, kdo se dokáže přizpůsobit potřebám svých studentů nebo klientů a nabídnout jim přesně to, co zrovna jim pomůže. Tím mohou být právě osvědčené techniky čchi-kung Orel v hnízdě.

7. Prohlubte svůj duchovní rozvoj

Když budete cvičit čchi-kung Orel v hnízdě, výrazně pokročíte na cestě svého duchovního rozvoje. Když ho začnete učit a vést své studenty na jejich duchovní cestě, posunete se ještě mnohem dál. Bude to pro vás motivace  k tomu, abyste se na své duchovní cestě nikdy nezastavili a šli stále víc do hloubky.

8. Rozšiřte své poznání

Čchi-kung je jedním z nejstarších léčebných systémů na světě. V rámci našeho učitelského kurzu se seznámíte nejen s jeho historií, ale i s jeho místem v tradiční čínské medicíně. Naučíte se o základech čínské medicíny a systému meridánů (energetických drah), a to velmi prakticky a názorně.

9. Staňte se součástí společnosti Bodhidharma

Jako kvalifikovaný učitel společnosti Bodhidharma se stanete součástí rodiny dalších učitelů čchi-kung Orel v hnízdě, která v České republice působí od roku 1997. Každý z nich se snaží nabídnout všem lidem účinný, dostupný a jednoduchý prostředek k lepšímu zdraví a spokojenějšímu života. Nastoupíte na osvědčenou cestu a získáte podporu nejzkušenějších učitelů stylu Orel v hnízdě u nás.

10. Dejte svému životu nový směr

Máte dojem, že vašem životě nastal čas na změnu, protože už vás nebaví vaše práce nebo jste právě nastoupili do důchodu, ale máte pocit, že byste ještě chtěli něco zažít a dát svému životu nový smysl?

Po úspěšném absolvování našeho rekvalifikačního kurzu můžete zažádat o živnostenské oprávnění (jde o vázanou živnost, kterou nejde bez náležité kvalifikace provozovat) a stát se profesionálním učitelem čchi-kungu.

Půjde vám to samo díky jasné kuchařce, kterou od nás dostanete. Nemusíte bloudit ve slepých uličkách. Dělejte rovnou to, co funguje.

11. I když nemáte s čchi-kungem zkušenosti

Učitelský kurz jsme postavili tak, aby ho mohli úspěšně absolvovat i lidé, kteří nemají s čchi-kungem žádné zkušenosti. Jedinou podmínkou je, abyste chtěli cvičit a opravdu cvičili. Ačkoliv teoretické znalosti jsou užitečné, opravdovou změnu přináší jen vlastní praxe.