MERIDIÁNY, ELEMENTY A CESTA ENERGIE

Roční intenzivní studium a praxe pokročilých technik čchi-kung
Orel v hnízdě a k nim něco navíc

Ponořte se do hluboké práce na sobě ve společnosti lidí, kteří vás budou inspirovat a motivovat. Podpoříme vás na cestě k silné energii a klidné mysli.

Začínáme v říjnu 2024

Cesta energie, meridiány a elementy

Umíte základní praxe čchi-kung Orel v hnízdě, začínáte vnímat čchi, máte i teoretické znalosti o tom, jak čchi v těle funguje a cítíte, že je na čase jít víc do hloubky?

Právě pro vás jsme vytvořili tento kurz. Naučíte se v něm všechny techniky stylu Orel v hnízdě (včetně nových pohybů, postojů, technik čerpání čchi a meditačních praxí), vybudujete si mocný spodní tan-tien, který udrží ve vašem těle čchi i mysl, dáte přirozené kvality svému dechu, objevíte jeho sílu a sílu středů svých dlaní při budování spodního tan-tien naučíte se otevřít tělo protahováním a lépe pochopíte, jak přizpůsobit svůj život energii 5 elementů a využít ji k tomu, abyste žili zdravě a spokojeně.

Věnujete rok života soustředěnému studiu a praxi, ve společnosti příjemných a inspirujících lidí, abyste se v čchi-kungu, ale i ve svém životě posunuli o míle daleko.

Co konkrétně v kurzu získáte a naučíte se?

Pokročilé pohyby ze sestavy Orel v hnízdě

Naučíte se celou pohybovou sestavu stylu Orel v hnízdě, včetně technik práce s dechem a vizualizací, které prohlubují účinky pohybů na proudění čchi v těle. Budete umět integrovat tělo, energii a mysl v pohybu a tak zažijete nádherný pocit dokonalé jednoty sama se sebou i svým okolím.

Objevíte spodní tan-tien a jeho význam pro silnou čchi, zdraví a klidnou mysl

Spodní tan-tien je energetickým centrem, baterií, vašeho těla. V kurzu se naučíte jej přesně lokalizovat v těle a posílit jeho magnetickou kvalitu pomocí bodů lao gong na dlaních a technik tan-tien gongu. To vám umožní v něm účinně uchovávat energii, stabilizovat mysl a posílit energii ledvin, která je základem života a dobrého zdraví.

Dech jako cesta k uvolnění a silné energii

Na první pohled se může zdát, že břišní (brániční) a obrácené dýchání jsou jen různé dechové techniky. Ve skutečnosti jsou to fáze, kterými váš dech přirozeně prochází s tím, jak se prohlubuje vaše praxe. V kurzu se naučíte pěstovat dech tak, aby výrazně podpořil vaše uvolnění, rozpustil minulá traumata a energetické blokády a pomohl vám vybudovat silný spodní tan-tien.

Pokročilé postojové techniky a čerpání energie

Osvojíte si nové postojové techniky, abyste zvýraznili proudění čchi v konkrétních částech těla, orgánech nebo meridiánech, a také abyste zvětšili proudění čchi v Malém nebeském okruhu, jehož otevření podle tradičních čchi-kungových textů odstraňuje příčiny tisíce nemocí.

Pokročilé techniky práce s energií

Ovládnete pokročilé techniky práce s čchi, kterými vědomě přivedete energii do těla a naučíte se ji využít, např. pro zlepšení zdraví svých kostí a krve. K tomu se naučíte několik praxí, které umožní čchi, aby se rozšířila všude ve vašem těle a přinesla vám nejen sílu, ale i hluboké uvolnění.

Meditace jako cesta k větší spokojenosti a duchovnímu pokroku

Objevíte způsob, jak účinněji propojit tělo a mysl. Rozvinete svou laskavost a soucítění se sebou i druhými. Díky tomu budete v životě spokojení a budete zažívat pocit naplnění, který je základem pro jakoukoli duchovní cestu.

Jak pracovat s 5 elementy v každodenním životě

Lépe porozumíte sami sobě, ale i fungování věcí a lidí ve svém životě, když se naučíte uvažovat o všem v systému proměn jin-jangu, proudění čchi a proměnách 5 elementů. Díky tomu budete žít ve větší pohodě a harmonii se vším, co se ve vašem životě odehrává, protože vám to bude dávat smysl.

Objevíte své tělo zevnitř díky prožitkové anatomii a fyziologii

Anatomii a fyziologii se můžete učit z knih jako intelektuální předměty. Můžete se je ale učit doslova na vlastní kůži. Ponořit se do tajů svého těla, zažít a díky tomu pochopit, jak funguje např. psoas, kterému se často říká duchovní sval. nervová soustava, bránice a vnitřní orgány.

Zvětšíte svůj učitelský repertoár

Pokud čchi-kung učíte, získáte nové metody, které můžete zařadit do svých lekcí podle ročních období a energie, která v nich vládne nebo podle potřeb svých studentů. Dokážete jim účinně poradit, co a jak mají cvičit, aby vyřešili běžné zdravotní i jiné obtíže.

Jak je kurz organizovaný?

1 rok a v něm 160 h výuky

Kurz trvá 1 rok, začíná v říjnu a končí v říjnu následujícího roku. Výuka je kombinovaná a probíhá částečně prezenčně v Brně a částečně online. Záznamy online výuky jsou dostupné v členské sekci kurzu.

6 víkendových seminářů, 6 online procvičování

Výuka probíhá prezenčně v Brně přibližně 1x za dva měsíce. V době mezi víkendovými setkáními probíhá procvičování online jeden půlden o víkendu. Záznam z procvičování máte dostupný v členské sekci kurzu společně s písemnými podklady.

5 živých online lekcí o 5 hybatelích

Mezi víkendovými setkáními v Brně bude probíhat živě online výuka nauky o jin-jangu a 5 hybatelích v každodenním životě.

Lektorský tým

Pavel Simon

Teorie a praxe čchi-kung a metodika lekcí čchi-kung

Alice Simonová

Teorie a praxe čchi-kung a metodika lekcí čchi-kung

Alice Červinková

Prožitková anatomie a fyziologie

Roman Řežáb

5 hybatelů v každodenním životě

Zuzana Skotáková

Praxe čchi-kung
Určitě bych přihlášení do tohoto kurzu doporučil a to hned z několika důvodů. Jednak neznám lepší učitele čchi-kungu a ani propracovanější systém výuky, ve kterém se účastníci nejen naučí nové nebo výrazně zlepší v známých praxích, ale také si vyzkouší, jaké je to učit. No a v neposlední řadě v kurzu lépe poznají sami sebe a také se seznámí s řadou "krásných" inspirativních lidí, kteří mají potenciál jejich život obohatit a posunout je zase o kousek dál.
Oldaabsolvent kurzu
Kurz bych známým doporučila. Kurz zasvětí člověka do teoretických základů Qi Gongu, super koncept CO, PROČ, a JAK jednotlivé praktiky dělat, který přináší pochopení do praxe učitele. Líbí se mi práce na úrovni těla, energie a mysli - důležité pro celkový pokrok. Dále se mi moc líbilo, příprava učitele - jaký má být, jak má opravovat studenty, jak učit nový pohyb, na co si dávat u lekcí pozor (zdravotní stav studentů atd..), jak sestavovat lekce...tuto část hodnotím jako velice přínosnou, dobře předaný teoretický koncept, který přinese budoucímu učiteli jistotu při lekcích.
Katkaabsolventka kurzu
Kurz rozhodně doporučuji. Můžete se tam naučit opravdu hodně. Pokud ještě neumíte orlí pohybovou sestavu, budete mít dost času se ji naučit a instruktoři dbají na to, abyste pochopili, jak se pohyby správně dělají. Naučíte se tím i to, jak je potom učit své vlastní studenty, a na jaké jejich chyby pak dávat pozor. Naučíte se spoustu dalších praxí, proč a jak se dělají. A dostanete k nim podrobná skripta. Seznámíte se prakticky i teoreticky s vlastní anatomií i s pohledem čínské medicíny. A s tím, jak si ideálně připravit hodinu. Je toho dost, ale máte spoustu možností si to vše prakticky na kurzu vyzkoušet.
ZuzkaAbsolventka kurzu
Vzhledem k tomu, že jsem už cchi-kung cvičila před účastí na kurzu, nebylo pro mě slovo čchi-kung velkou neznámou...Chtěla jsem proniknout více do tajů čchi-kung, prohloubit moje zkušenosti a hlavně zjistit více informací o jednotlivých praxích...Kurz předčil moje očekávání v popisu a vysvětlení jednotlivých technik a praxí, ujistila jsem se v tom, že jdu v životě správným směrem s pocitem, že bych byla moc ráda, kdyby přátelé okolo mne alespoň "okusili" o čem cchi-kung je...mám teď menší skupinku přátel, které to zaujalo a mají chuť cvičit. Jsem moc ráda, že je to oslovilo a uvidíme, jakou další zpětnou vazbu od nich dostanu po dalších hodinách čchi-kung. Pokud by jim jednotlivé praxe pomáhali v běžném životě jako mě, byl by to pro mě pocit vítězství:):):).
Marcelaabsolventka kurzu
Přátelé, odpusťte mi stručnost. Při nástupu do kurzu jsem vlastně neměla žádná očekávání. Byla jsem jen zvědavá a těšila se. A realita byla skvělá. Zajímaví a příjemní spolužáci, lektoři srdcaři. Škola byla ovšem velmi náročná pro mne a cením si velmi toho, že jsem to zvládla. Obdivuji Vás, kolik času, příprav a úsilí Vás to po celou dobu muselo stát. Moc děkuji Vám i za Vás, že jste, jací jste!! Pomohli jste mi se přenést přes všechny nejistoty, které se v průběhu objevovaly a já tomu, že to zvládnu, postupně uvěřila! 🙂 Kritizovat nemám co, snad jen, že bych vydržela klidně dva roky v trochu pomalejším tempu. Bylo to rychlé a bylo toho na jednoho moc! Jako učitelé, a hlavně jako lidské bytosti jste všichni skvělí! Vážně nevím, co bych si tu teď vymyslela, co by se mělo jako zlepšit?????Kdybych na něco náhodou přišla, napíšu,jo?:-))! I ty svačinky byly vždy dokonalé!:-)
Markétaabsolventka kurzu
Očekávala jsem, že mně kurz pomůže stát se kvalitním instruktorem čchi-kungu. Pokud udržím krok s požadavky učitelů a nepřestanu se připravovat, bezesporu se tak stane. Styl vyučování velmi příjemně překvapil. Každý kurz je zajímavý, živý a velice praktický. Velkým přínosem pro mě je možnost studovat čchi-kung podrobněji a podívat se na něj i z pozice instruktorů. Učitelský kurz bych doporučila každému, kdo chce zjistit a na vlastní kůži zažít, o čem všem může být čchi-kung. Rovněž doporučuji kurz každému, kdo v sobě nosí zasuté trauma z jakéhokoliv vzdělávání, kterým kdy prošel. I do školy se můžete těšit a i škola se může stát zábavou a hlubokou sondou do vlastního já. Což ovšem nikdy nezjistíte, pokud to prostě nezkusíte.
Irenaabsolvetka kurzu

Jak vás podpoříme, abyste z kurzu získali maximum?

Volíme pozitivní, podporující přístup ke studentům

Nejvíce se toho naučíte v prostředí, které je podnětné a vede vás k tomu, abyste se učili novým věcem, překonávali svá omezení a rostli. Ještě více a ochotněji se toho naučíte v prostředí, které vás podporuje a přeje vám úspěch. Právě takové prostředí nejdete v našem kurzu.

Získáte zásobárnu podkladů, skript a videí v členské sekci

Skripta, prezentace, kapitoly z literatury a záznamy lekcí vám uložíme do členské sekce na našem webu, která vám zůstane přístupná i po skončení kurzu.

Vytvořili jsme podrobná skripta k teorii i praxi

Nechceme, abyste trávili víkendy psaním do sešitu a nestíhali přitom sledovat, co se v lekci děje, ani vnímat účinky cvičení. Vše, co potřebujete vědět, jsme vám sepsali do podrobných skript, ve kterých najdete popis čchi-kungových praxí i témat z teorie.

S čím máte počítat, co musíte splnit a co za to dostanete

Podmínky přijetí do kurzu

 • Věk 18 +
 • Dobrý zdravotní stav
  odpovídající tomu, že chcete absolvovat roční kurz čchi-kungu.
 • Znalost základních praxí čchi-kung Orel v hnízdě
  Jde o praxe vyučované v rámci učitelského kurzu, nebo v rámci online dostupného Modulu I na webu orelvhnizde.cz (k němu je třeba mít zkušenost s meditačními a postojovými praxemi, abyste vydrželi v postoji nebo meditaci aspoň 20 minut).

Časová náročnost

 • Vaše účast na kurzu musí být min. 80 %
 • Čas na pravidelný domácí trénink
  Během kurzu by se čchi-kung měl stát vaší každodenní praxí, abyste měli všechna cvičení dobře zažitá a znali jejich účinky.
 • Čas na domácí přípravu a studium
  Počítejte s časem na studium skript a dalších materiálů, vypracování domácích úkolů, příprav na lekce a referátů. v rozsahu min. 60 hodin samostudia.

Zakončení kurzu

 • Certifikát o úspěšném absolvování kurzu

Zkouškové požadavky

 • Online test
 • Deník praxe
 • Závěrečná práce
 • Praktická zkouška

Termíny kurzu osobně 2024/2025

 • 18. - 20. 10. 2024
 • 24. - 26. 1. 2025
 • 21. - 23. 3. 2025
 • 23. - 25. 5. 2025
 • září 2025
 • říjen 2025

Časový rozvrh víkendů

 • Pátek 17,30 - 20,50 h
 • Sobota 8,30 - 18,30 h
 • Neděle 8,30 - 13,40 h

Místo konání víkendových kurzů

Yoga Centrum Brno, Fanderlíkova 74

Cena kurzu

Cena při přihlášení a platbě celé částky do 31. 5. 2024
Cena za jednu vyučovací hodinu je 187 Kč.
29.900 Kč
Cena při přihlášení a platbě celé částky do 31. 8. 2024
Cena za jednu vyučovací hodinu je 220 Kč.
35.200 Kč
Cena při přihlášení a platbě celé částky od 1. 9. 2024
Cena za jednu vyučovací hodinu je 248 Kč.
39.700 Kč

Cena je uvedena za výukový kurz a drobné občerstvení během víkendové výuky. 

Počet účastníků kurzu

Kapacita kurzu je omezena na 25 účastníků tak, abychom se každému z vás mohli věnovat individuálně a aby měl každý dostatečný prostor si vyzkoušet učení jednotlivých technik.

Platební podmínky

Kurzovné se hradí v jedné částce.

Storno podmínky

Pokud svou účast budete nuceni zrušit ze závažných zdravotních důvodů, dejte nám to vědět ihned, jak k tomu dojde. Při zrušení účasti z vážných zdravotních důvodů do 31. 8. 2024 je storno poplatek 10.000 Kč. Při zrušení účasti z téhož důvodu v době od 1. 8. 2024 do 30 dnů před začátkem kurzu je storno poplatek 30 % kurzovného. Po uplynutí této lhůty je platba kurzovného nevratná.

Přihláška ke studiu v kurzu Meridiány, elementy a cesta energie 2024/2025 

Kapacita kurzu je v tuto chvíli naplněná. Můžete se ale přihlásit jako náhradník a my vás budeme kontaktovat začátkem června v případě, že se místo uvolní. 

Přihláška ke studiu v kurzu Meridiány, elementy a cesta energie 2024/2025